Galvenie | Mans profils | Reģistrācija | Iziet | Ienākt | RSS        Ceturtdiena, 2021-Janvāris-21, 06:57

Izvēlne
Statistika

Onlainā kopā: 1
Viesu: 1
Lietotāju: 0
Sociālas vietnes

JAUNIEŠIEM

Galvenie » Jauniešiem » Par Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūtu

Programma Jaunatne darbībā [14]Apmācības [7]
Semināri [2]Programma EBD [1]
Konkursi [2]

Ziņu skaits sadaļā: 18
Parādītās ziņas: 1-18

Jaunieši visā Latvijā tiek aicināti pieteikties apmācībām par radošu ideju attīstīšanu un iniciatīvu īstenošanu reģionos. No novembra beigām līdz decembra vidum katrā Latvijas Republikas plānošanas reģionā notiks bezmaksas neformālās izglītības apmācības, lai veicinātu jauniešu aktivitāti, radošumu un ideju īstenošanu savā pagastā, pilsētā, novadā vai reģionā. 
 
Apmācības tiek rīkotas v/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” (turpmāk – JSPA) īstenotās Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” (turpmāk - Latvijas un Šveices sadarbības programma) ietvaros.

Lai uzzinātu vairāk par katras apmācības norises laiku, aicinām sekot līdzi informācijai JSPA tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv, kā arī katra plānošanas reģiona administrācijas tīmekļa vietnē. 

Šīs apmācības turpina šī gada oktobrī uzsākto daudzveidīgu, uz jauniešu un jaunatnes darbinieku vajadzībām balstītu apmācību programmu īstenošanu Latvijas un Šveices sadarbības programmas ietvaros, kas ilgs līdz 2017.gadam. Papildus apmācībām jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem tiks rīkoti arī dažāda mēroga forumi un konferences. 

Informācijas avots: programma Jaunatne darbībā
Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 643 | Datums: 2013-Septembris-06

Jaunieti, ja Tev ir 18- 25 gadi, ja šobrīd nestrādā, vari izmantot laiku lietderīgi, sevi attīstot! Iespēju ir vairāk, nekā Tu domā!

Aicinām jauniešus, kas šobrīd ir bez darba, pieteikties Izaugsmes iespēju skolai „Tramplīns”, kura notiks no 10. līdz 15. jūnijam viesu namā „Ezernieki”, Augšlīgatnē. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu nodarbinātību.Pieteikšanās: līdz 19. maijam!

Piedaloties pasākumā, Tev būs iespēja mācīties citādi un:
•    attīstīt savas kompetences- prasmes, iemaņas, attieksmes;
•    gūt motivāciju savu ideju īstenošanai;
•    apzināt savus un apkārtējos resursus;
•    gūt ieskatu sava zīmola veidošanā;
•    uzzināt par neformālās izglītības iespējām nodarbinātības veicināšanā;
•    izveidot savu personīgās attīstības plānu;
•    gūt jaunu pieredzi, kontaktus un idejas sadarbībai!

Dalība pasākumā ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošinātas naktsmājas, ēdināšana un materiāli. Pašiem būs jāparūpējas par nokļūšanu līdz pasākuma norises vietai.

Lai pieteiktos, aizpildiet pieteikuma anketu (http://ejuz.lv/vasarasskola) līdz 2013. gada 19. maijam!

Ja rodas papildus jautājumi, droši rakstiet: Vladislava Šķēle (vladislava.skele@jaunatne.gov.lv)

Informācijas avots: http://www.jaunatne.gov.lv/lv/raksti/izaugsmes-iespeju-skola-tramplins

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 695 | Datums: 2013-Septembris-06

Piektdiena 01.03.2013, Latvija
Apmācības organizācijām "Eiropas Brīvprātīgais darbs tuvplānā"

Ja tu esi organizācijas vai pašvaldības iestādes pārstāvis, kas vēlas uzzināt vairāk, plašāk un arī no praktiskās puses par to, kā īstenot Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektu savā iestādē, šīs apmācības ir domātas tieši Tev! 
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina organizāciju pārstāvjus piedalīties apmācībās, kas notiks no šī gada 1. marta līdz 3. martam. Apmācību vieta tiks precizēta. Pieteikšanās: līdz 19. februārim!

Aicināti pieteikties:
- pārstāvji no akreditētām EBD nosūtītāj-, uzņēmēj- vai koordinējošām organizācijām, kurām vēl nav reāla EBD projektu īstenošanas pieredze, 
- pārstāvji no iestādēm, kuras vēl domā, vai akreditēties, lai ārvalstu brīvprātīgo jaunieti uzņemtu savā iestādē,
- pārstāvji no pieredzējušām organizācijām, kurās nomainījušies par EBD atbildīgie cilvēki.

Apmācībās uzzināsi visu nepieciešamo, lai varētu īstenot EBD projektu - kāda ir EBD būtība, kas ir projekta sagatavošanas pamatā, kā projektā pielietot neformālo izglītību, kādas ir projektā iesaistīto pušu lomas un atbildības, dažādās kultūras u.c. Iespējams, izdosies satikt arī kādu ārvalstu brīvprātīgo, kas savu EBD veic Latvijā.

No vienas organizācijas apmācībām var pieteikties viens pārstāvis. 
Apmācības Tev ir bez maksas. Aģentūra sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus, bet ceļa izdevumi līdz apmācību norises vietai jāsedz dalībniekiem pašiem. Tev apmācībās jāpiedalās visu apmācību laiku!

Pieteikšanās: līdz 19. februārim. aizpildot pieteikumu tiešsaistē: http://goo.gl/tHULI Visas iesūtītās anketas tiks izvērtētas. Rezultāti tiks paziņoti katram dalībniekam personīgi. Vietu skaits ir ierobežots!

Kontaktinformācija:
Elīna Zāgeusa
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Eiropas Savienības programmu daļas projektu koordinatore (Eiropas Brīvprātīgais darbs)
Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004, Latvija
Tālr.: +371 67358061
Fakss: +371 67358060
elina.zageusa@jaunatne.gov.lv
www.jaunatne.gov.lv


Informācijas avots: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 750 | Datums: 2013-Septembris-06

Ceturtdiena 21.02.2013, Ķekavas novads
Apmācības "Koučings kā pieeja darbā ar jaunatni"

Aicinām Rīgas reģiona jaunatnes darbiniekus piedalīties neformālās izglītības apmācībās „Koučings kā pieeja darbā ar jaunatni”. Pieteikšanās: līdz 11. februārim!

Apmācības notiks  2013. gada 21.-23. februārī (norises vieta – Rāmavas Depkina muiža, Ķekavas novads).

Apmācību mērķis:
Veicināt izpratni par koučinga (coaching) pieejas pielietojamību darbā ar jaunatni. Koučings darbā ar jaunatni – atbalsta sistēmas un vides radīšana, īstenošana un uzturēšana jauniešu aktīvai līdzdalībai, radošuma, uzņēmīguma un iniciatīvu realizēšanai.

Apmācību uzdevumi:
1.    Dot iespēju dalībniekiem izprast savu darba un atbalsta mērķi, stilu un veidu;
2.    Sniegt izpratni par koučinga būtību, filozofiju un pieeju; 
3.    Identificēt koučinga pielietojamību darbā ar jaunatni;
4.    Dot ieskatu koučinga pamatinstrumentos un uzlabot dalībnieku kompetences īstenot koučinga pieeju un instrumentus darbā ar jaunatni;
5.    Izveidot dalībnieku koučinga atbalsta sistēmas.

Dalībnieku profils:
Apmācībās 22 Rīgas reģiona jaunatnes lietu speciālisti, jaunatnes darbinieki, jaunatnes organizāciju pārstāvji, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem un vēlas uzlabot savas prasmes darbā ar jaunatni. Dalībniekiem jābūt gataviem pēc apmācības īstenot koučinga praksi (laika periodā līdz 2013. gada jūnija beigām), pēc kuras dalībnieki tiks aicināti uz apmācību 2. daļu (2013. gada 27. - 29. jūnijā, Rīgas tuvumā), lai dalītos pieredzē ar citu reģionu pārstāvjiem, pilnveidotu koučinga darbā ar jaunatni pielietošanas prasmes, veidotu ilgtermiņa plānu un stratēģijas par koučinga pielietošanu savā ikdienas darbā.

Apmācības vadīs:   
Rīgas reģionā, 21.-23. februārī - Sintija Lase un Māris Resnis 

Aģentūra sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus un dalībniekiem jāsedz tikai ceļa izdevumi nokļūšanai uz/no apmācību vietu.

Pieteikuma anketu līdz 2013. gada 11. februārim lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: ginta.salmina@gmail.com

Rezultāti tiks paziņoti līdz 2013. gada 14. februārim. Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, rakstiet vai zvaniet - Ginta Salmiņa, tālr.: 29256888, e-pasta adrese: ginta.salmina@gmail.com

Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar nodibinājumu „Baltijas reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.

Informācijas avots: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 730 | Datums: 2013-Septembris-06

Ja esi jaunatnes darbinieks, jauniešu līderis vai projektu vadītājs un Tevi interesē attīstīt ilglaicīgas partnerības un projektus (Eiropas Brīvprātīgais darbs, Jauniešu apmaiņas projekti un sadarbības tīklu veidošanas projekti) programmu "Euromed Youth IV" un "Jaunatne darbībā” ietvaros, piesakies kontaktu veidošanas semināram Let’s cooperate in EuroMed! Seminārs notiks 2. - 7. aprīlī Latvijā.

Semināra mērķi:
-Sniegt izpratni par kvalitāti ilglaicīgās starptautiskajās partnerībās un jauniešu starptautiskajos projektos.
-Izprast jaunatnes darba specifiku dažādās valstīs/reģionos.
-Izprast, kādas iespējas sniedz neformālās izglītības aktivitātes programmās "Jaunatne darbībā” un "Euromed Youth IV".
-Attīstīt jaunus sadarbības projektus ar kaimiņu valstīm.

Dalībnieku profils
-Pārstāvji no "Jaunatne darbībā” Programmas valstīm un Meda reģiona.
-Iesaiste darbā ar jauniešiem (profesionāli vai brīvprātīgais darbs).
-Motivācija un interese veidot sadarbību un projektus, lai veicinātu jauniešu līdzdalību Eiropas un Meda valstīs.
-Iesaiste organizācijā, kurai ir pieredze starptautisku projektu īstenošanā (personīgā pieredze projektu īstenošanā tiks uzskatīta par priekšrocību).
-Organizācijas atbalsts, lai attīstītu EuroMed projektus programmās "Jaunatne darbībā” vai "Euromed Youth IV".
-Vecums - vismaz 18 gadu.

Semināra norises laiks un vieta: 2. - 7. aprīlis, Latvija. 
Darba valoda: angļu
Organizators: Latvijas Nacionālā aģentūra

Pieteikšanās: līdz 26. februārim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē http://www.salto-youth.net/mysalto/login/?pfad=/mysalto/applicationonline/763/

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.

Sīkāka informācija par semināru angļu valodā: http://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/let-s-cooperate-in-euromed.2356/
Papildus informācija: Vladislava Šķēle, Eiropas Savienības programmu daļas projektu koordinatore (e-pasts: vladislava.skele@jaunatne.gov.lv, t. 67358069).


*EuroMed ir Eiropas-Vidusjūras valstu sadarbība, kurā ietilpst gan Eiropas valstis, gan Vidusjūras Dienvidu un Austrumu krasta valstis. Programmas „Jaunatne darbībā” kontekstā EuroMed sadarbībā ietilpst Programmas valstis un Kaimiņvalstis- Alžīrija, Ēģipte, Izraēla, Jordānija, Libāna, Maroka, Rietumkrasta un Gazas sektora Palestīniešu pārvalde, Sīrija un Tunisija.

No angļu valodas EuroMed tiek tulkots kā Euro-Mediterranean, tāpēc arī latviešu valodā šīs valstis bieži vien sauc par Meda valstīm vai par Vidusjūras reģiona valstīm.

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 709 | Datums: 2013-Septembris-06

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem un tev ir idejas, kuras vēlies realizēt, nāc un piedalies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētajās apmācībās jauniešiem par radošumu un inovatīvām darbībām reģionos „Ideju spārnu darbnīca”.

Apmācībās gaidīsim jauniešus, kuri dzīvo un / vai mācās Rīgas reģionā (t.sk. Rīga un Jūrmala, bijušie Rīgas, Ogres, Tukuma un Limbažu rajoni).

Tev būs iespēja dalīties savā pieredzē ar citiem jauniešiem, iegūt jaunas idejas un zināšanas, kā tās realizēt, attīstīsi savas radošās un komunikāciju prasmes.

Apmācību laikā apgūsi:
• kā radīt aizvien jaunas idejas;
• kā savas idejas realizēt dzīvē;
• kā atrast resursus savu ideju realizēšanai un kā piesaistīt palīdzību;
• kā kontaktēties ar naudas devējiem;
• kā pārliecināt citus par savas idejas vienreizīgumu u.c.

Apmācības vadīs Līga Rudzīte (Ogres jauniešu klubs „Projektu darbnīca”) un Ilze Jozēna (SIA „Mācību un konsultāciju centrs ABC”). 

Norises laiks un vieta: š.g. 16. – 18. decembris, viesnīcā „Baltvilla”, adrese - Senču prospekts 45, Garkalnes novads, Rīgas rajons (http://www.baltvilla.lv/). Pieteikšanās līdz 1.decembrim! 

Apmācības ir bezmaksas

Aģentūra sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus, taču ceļa izdevumus uz norises vietu jāsedz dalībniekiem pašiem. Lai pieteiktos apmācībām, lūdzu, aizpildiet pieteikuma anketu un līdz 2011.gada 1.decembrim nosūtiet uz e - pastu pacagenda@pacagenda.lv, pa faksu 67704696 vai uz pasta adresi Albatrosu iela 26 – 46, Rīga, LV – 1030.
 

Apmācības organizē V/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros, sadarbībā ar Rīgas reģionālo koordinatoru SIA „PAC Agenda”.
Ja rodas papildus jautājumi, lūdzu, zvaniet vai rakstiet:
Sarmīte Tīse
Tālr. 22010175
e - pasts: pacagenda@pacagenda.lv

Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv!
Latvijas – Šveices sadarbības programmu "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos" finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 816 | Datums: 2013-Septembris-06

V/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” (JSPA) aicina bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūciju pārstāvjus (internātskolas, vakarskolas, korekcijas klases, bērnu nami, speciālās izglītības iestādes, rehabilitācijas centri, cietumi un audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem) pieteikties apmācībām „Neformālās izglītības projektu veidošana bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūcijās” kas notiks 2011. gada 18. - 20. oktobrī.

Eiropas Savienības programma „Jaunatne darbībā” paredzēta jauniešiem no 13 līdz 30 gadiem. Programmas mērķis ir Eiropas līmenī risināt jauniešu vajadzības viņu ceļā no pusaudžu gadiem uz pieaugušo pasauli. Programma sniedz nozīmīgu ieguldījumu kompetenču ieguvē neformālās mācīšanās ceļa un tā veicina jauniešu aktīvu iesaistīšanos sabiedrībā. Programma tiek īstenota ar projektu palīdzību – jaunieši veido un tiek iesaistīti starptautiskos un vietēja līmeņa projektos. Šādos projektos jaunieši apgūst jaunas prasmes, ierauga vēl neredzēto, iepazīst to, kas šķiet svešs, gūstot pieredzi, kas būs aktuāla visā turpmākajā dzīvē. Programmas „Jaunatne darbībā” mērķis ir veicināt visu jauniešu iekļaušanu, neatkarīgi no viņu izglītības, sociālā stāvokļa vai kultūras vides.

Vairākus gadus programmas „Jaunatne darbībā” Latvijas nacionālā prioritāte ir jaunieši sociālā atbalsta institūcijās (internātskolās, vakarskolās, korekcijas klasēs, bērnu namos, speciālās izglītības iestādēs, rehabilitācijas centros, cietumos un audzināšanas iestādēs nepilngadīgajiem). Šī prioritāte tiks saglabāta arī 2012.gadā, tāpēc aicinām bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūciju pārstāvjus iepazīties ar neformālo izglītību un programmu „Jaunatne darbībā”, lai saprastu, ko no tās var iegūt Jūsu institūcija un jaunieši.

Apmācību mērķi
- veicināt un attīstīt izpratni par neformālo izglītību, tās praktisko, teorētisko un metodisko pielietojamību darbā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām;
- sniegt bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūciju pārstāvjiem informāciju par starptautisku un vietēja līmeņa jauniešu neformālās projektu veidošanu programmā „Jaunatne darbībā”.

Dalībnieku profils
- dalībniekiem ir praktiska pieredze darbā ar jauniešiem bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūcijās (sociālie pedagogi, sociālie darbinieki, jaunatnes darbinieki, skolotāji, pedagogi, skolu psihologi utt.); 
- dalībniekiem ir interese iesaistīties programmas „Jaunatne darbībā” projektu un pasākumu īstenošanā un realizēšanā;
- dalībniekiem nav ilggadējas pieredzes neformālajā izglītībā;
- dalībnieki ir gatavi piedalīties apmācību kursā visas programmas garumā.

Apmācību programmas elementi
- neformālā izglītība, tās būtība, vērtības, pamatprincipi un praktiskais pielietojums darbā ar jauniešiem sociālās iekļaušanas jomā;
- ES programma „Jaunatne darbībā” kā sociālās iekļaušanas instruments;
- neformālās izglītības projektu veidošana bērnu un jauniešu sociālā atbalsta institūcijās (iespējas un citu institūciju pieredze);
- sociālā darbinieka un jauniešu lomas un savstarpējā sadarbība projektā;
- partnerību veidošana vietējos un starptautiskos projektos.

Vairāk informācijas par programmu „Jaunatne darbībā” meklējiet mājas lapā:www.jaunatne.gov.lv

Apmācības ir bezmaksas. Aģentūra sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus, taču ceļa izdevumus uz norises vietu jāsedz dalībniekiem pašiem. Apmācības notiks viesu namā „Ide” (www.ide.lv), uz viesu namu var nokļūt par sabiedrisko transportu. Viesu nama adrese tiks paziņota apstiprinātajiem dalībniekiem.

Lai pieteiktos apmācībām, aizpildiet pieteikuma anketu un atsūtiet to līdz 2011.gada 4.oktobrim uz e-pasta adresi: martins.abolins@jaunatne.gov.lv vai pa pastu uz JSPA, Teātra iela 3, Rīga, LV – 1050 vai pa faksu: 67358060. Dalībnieku atlases rezultāti tiks paziņoti līdz 10.oktobrim.

Ja Jums rodas jautājumi vai neskaidrības, lūdzu, zvaniet vai rakstiet.

Evija Rudzīte
ES programmu daļas vadītāja
V/A "Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra"
Teātra iela 3, Rīga, LV-1050, Latvija
Tālr.: +371 67358068
Fakss: +371 67358060
evija.rudzite@jaunatne.gov.lv
www.jaunatne.gov.lv

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 730 | Datums: 2013-Septembris-06

Tev ir vēlme izprast, kā pareizāk aizpildīt ES programmas "Jaunatne darbībā" projekta iesnieguma veidlapas un budžeta tabulas? Vēlies īstenot jauniešu apmaiņas un/vai jauniešu iniciatīvas projektu?

Gatavojies izstrādāt un iesniegt programmas "Jaunatne darbībā" projektu 

uz 1. novembri vai citiem termiņiem?

Ja atbilde ir "jā", aicinām tieši Tevi uz informatīvu semināru par jauniešu apmaiņas un iniciatīvas projektu iesnieguma veidlapu aizpildīšanu programmā „Jaunatne darbībā”! Seminārs paredzēts jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un visiem interesentiem, kas vēlas izstrādāt un iesniegt projektu programmā „Jaunatne darbībā” tuvākajā iesniegšanas termiņā.

Seminārs notiks š.g. 7. oktobrī Eiropas Savienības mājā, 2. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Sākums 
plkst. 11:00 - par jauniešu apmaiņas projektiem; 
plkst. 13:00 - par jauniešu iniciatīvas projektiem.

Ja gatavojies iesniegt projektu uz 1. novembri vai citiem termiņiem, tad seminārs Tev palīdzēs izprast, kā pareizāk aizpildīt projekta iesnieguma veidlapas un budžeta tabulas. Semināra laikā projektu koordinatori Tevi iepazīstinās ar projektu iesnieguma anketām, izskaidros finansēšanas noteikumus, visbiežāk pieļautās kļūdas, kas radušās, aizpildot iesnieguma veidlapas, kā arī atbildēs uz citiem interesentu jautājumiem.

Semināram var pieteikties līdz š.g. 5. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu un sūtot uz e-pasta adresi iluta.stepanova@jaunatne.gov.lv vai uz faksu 67358060. Gaidīsim arī tos, kuri nebūs aizpildījuši anketu un pieteikuši savu dalību, tomēr ir motivēti rakstīt projektu!

Kontaktinformācija:
Iluta Stepanova
v/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”
Komunikācijas daļas vecākā referente 
E-pasts: iluta.stepanova@jaunatne.gov.lv
Tālr. +37167356251

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 675 | Datums: 2013-Septembris-06

"Youth@Work” ir informatīva kampaņa, 
kuras mērķis ir veidot kontaktus starp 
jauniešiem un mazajiem uzņēmumiem(MVU). 

Kampaņas prioritātes:
• palīdzēt gados jauniem bezdarbniekiem atrast darbu MVU un strauji gūt pieredzi un prasmes; 
• vērst mazo uzņēmumu vadītāju uzmanību uz iespējamām priekšrocībām, ko dod izdomas bagātu, dinamisku, jaunu cilvēku pieņemšana darbā; 
• informēt jauniešus par pašreizējiem instrumentiem, kas viņiem var palīdzēt kļūt par pašnodarbinātajiem vai nodibināt savu uzņēmumu.

Metodes
Kampaņa vērsīsies pie mērķauditorijas (jauniešiem un MVU) ar informatīvu semināru palīdzību. 

Īsumā par semināriem:
• tie būs, piemēram, par kontaktu veidošanu, darbaudzināšanu un pieņemšanu darbā; 
• tos rīkos izstādēs darba devējiem un meklētājiem un tamlīdzīgos pasākumos līdz 2012. gada maijam
• tos atbalstīs nodarbinātības konsultantu tīkls EURES un attiecīgās valsts nodarbinātības dienesti.

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 579 | Datums: 2013-Septembris-06

Valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” informē, ka 2012. gadā ES programmā "Jaunatne darbībā"  projektus Latvijas Nacionālajā aģentūrā varēs iesniegt trīs reizes gadā:
1. februāris (projektu uzsākšana no 1. maija līdz 31. oktobrim);
1. maijs (projektu uzsākšana no 1. augusta līdz 31. janvārim);
1. oktobris (projektu uzsākšana no 1. janvāra līdz 30. jūnijam).

Informācijas avots: programma Jaunatne darbībā
Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 548 | Datums: 2013-Septembris-06

Tevi interesē radošā veidā izzināt sabiedrības kopīgās un paša piedzīvotās netaisnības?
Vēlies analizēt, kas ir taisnīgi vai netaisnīgi visdažādākajās jomās, kā ģimene, darbs, ekonomiskie konflikti vai mediji?
Tevi interesē, kā dzīvi varētu organizēt citādāk? Piesakies līdz 10. oktobrim!

Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 529 | Datums: 2013-Septembris-06

Eiropas Jaunatnes nedēļa notiks no 15. līdz 21. maijam. Tu vēl vari pagūt nominēt labāko projektu kādā no Eiropas Jaunatnes nedēļas nominācijām, pieteikties sabiedriskajai apspriešanai par jauniešu apmācību vajadzībām vai neformālām sarunām ar politiķiem pie kafijas tases!
 
Savukārt no 19. līdz 30. maijam norisināsies Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāls. Tā laikā notiks virkne kultūras pasākumu, kuros redzēsim, dzirdēsim, izdejosim un izgaršosim ne tikai šī reģiona spēcīgās tradīcijas, bet iepazīsim to arī no mūsdienu skatu punkta.
 
Sīkāku informāciju par Eiropas Jaunatnes nedēļas un Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāla pasākumiem Rīgā un reģionos meklē ziņu lapā un www.jaunatne.gov.lv!
 
Esi aktīvs! Izmanto iespējas!
JSPA
Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 582 | Datums: 2013-Septembris-06

Ikvienam jaunietim arī Tev ir iespēja piedalīties programmas „Jaunatne darbībā” apmaiņas projektos! Iesaistīties var jebkurš neatkarīgi no angļu valodas zināšanās, finansiālajiem apstākļiem un citiem kritērijiem.

Projektā tev tiks segtas gandrīz visas izmaksas - uzturēšanās, aktivitāšu, apdrošināšanas izmaksas, kā arī 70% no ceļa izdevumiem. (Iespējams, tev pašam būs jāmaksā tikai 30% no ceļa izdevumiem.) 


Jauniešu apmaiņas projekti

Jauniešu apmaiņas ietvaros jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm vai pašiem doties uz kādu citu valsti, lai kopā ar citu/-ām jauniešu grupu/-ām piedalītos kopīgi veidotā projektā. Īstenojot šo projektu veidu, dalībniekiem ir iespēja saņemt YOUTHPASS un projektu īstenotājiem ir pienākums par to informēt dalībniekus.


Ko var darīt?

Apmaiņas projektam pamatā ir tematiska ideja, kuru grupas vēlas kopīgi realizēt un kas var būt tieši saistīta ar jauniešu ikdienas pieredzi, piemēram, jauniešu līdzdalība, rasisms, ksenofobija, kultūras mantojums, vide, cīņa pret narkotikām u.c. Izvēlētais temats ir jāizvērš konkrētos pasākumos apmaiņas projekta laikā. Jauniešu apmaiņas projektu pasākumos jābūt izteiktai Eiropas dimensijai, projektam jābūt balstītam uz neformālās izglītības principiem un īstenotam ar neformālās izglītības metodēm.

Kas noteikti jāzina?
Apmaiņas projektu būtisks nosacījums ir jauniešu iesaistīšana visos projekta realizācijas posmos - sagatavošanā, realizēšanā un novērtēšanā, kas praktiski nozīmē: „Nekas par jauniešiem bez jauniešiem!”.
Katram apmaiņas projektam ir uzņēmējgrupa un viena vai vairākas nosūtītājgrupas. Apmaiņas projektu realizē vismaz divas programmas dalībvalstis, no kurām vismaz viena ir ES dalībvalsts.
Projekta partnerus var atrast arī "Jaunatne darbībā" mājas lapā sadaļā Atrodi partnerus.

Apmaiņas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Tajos jāiesaista ne mazāk kā 16 un ne vairāk kā 60 dalībniekus, neskaitot nacionālo grupu līderus, turklāt pašām grupām jābūt sabalansētām dalībnieku skaita ziņā. Apmaiņas pasākumu norises ilgums ir 6 līdz 21 diena (neskaitot ceļā pavadīto laiku).

Projektu izvērtēšanā, ja projekti ir līdzīgi pēc kvalitātes, priekšroka tiks dota tiem, kuros veiksmīgāk iekļautas programmas vispārējās prioritātes un apmaiņas projektu specifiskās prioritātes.

Atcerieties, šie ir tikai daži formālie kritēriji, taču jums jāņem vērā pilnīgi visi jauniešu apmaiņas projektu formālie kritēriji (skat. Iesnieguma anketas kontroles lapu), pretējā gadījumā jūsu projekts var tikt noraidīts. Kvalitatīvu projektu var uzrakstīt tikai tad, ja tas rakstīts sekojot Programmas vadlīnijām.

Projektu iesniegšana

Projektu iesniegumu formas jāaizpilda latviešu valodā. Jāiesniedz viens oriģināls, kā arī anketas elektroniskā versija. Pirmo reizi iesniedzot projektus programmā "Jaunatne darbībā", projektu īstenotājiem (izņemot valsts un pašvaldības institūcijas) ir jāiesniedz statūtu un reģistrācijas apliecību kopijas. Projektus katru gadu var iesniegt zemāk norādītajos termiņos. Iesniegšanas termiņu izvēlieties paši, vienojoties ar projekta partneriem:

 • 1.februāris (pirmais maksājums laikā no 1.maija līdz 30.septembrim);
 • 1.aprīlis (pirmais maksājums laikā no 1.jūlija līdz 30.novembrim);
 • 1.jūnijs (pirmais maksājums laikā no 1.septembra līdz 31.janvārim);
 • 1.septembris (pirmais maksājums laikā no 1.decembra līdz 30.aprīlim);
 • 1.novembris (pirmais maksājums laikā no 1.februāra līdz 31.jūlijam).

Ja tev rodas jautājumi saistībā ar projekta izstrādi, izvēlēto tematu, plānotajiem pasākumiem, vai ko citu saistībā ar projektu iesniegšanu, 

droši nāc uz biedrību BUMMS, 
zvani - 29515568 Anitai vai 
raksti - anita.bumms@inbox.lv

Visa informācija par "Jaunatne darbībā" programmu ir atrodama ŠEIT.
Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 690 | Datums: 2013-Septembris-06

Latvijas Republikas Izglītības likums (spēkā esošs no 1999.06.01.) definē neformālo izglītību kā "ārpus formālās izglītības organizētām interesēm un pieprasījumam atbilstošu izglītojošu darbību". Praktiski jaunatnes neformālā izglītība ir - jebkura ārpus formālās izglītības organizēta jauniešus izglītojoša darbība, kas papildina formālajā izglītībā iegūtās zināšanas ar prasmēm, iemaņām un praktisku pieredzi, kas nepieciešama ikvienam sociāli un ekonomiski aktīvam cilvēkam.

Jaunatnes neformālā izglītība ir balstīta uz interaktīvu mācīšanos - darot to, kas patīk un kas ir interesants katram jaunietim individuāli un kopumā. Galvenais mērķis ir jauniešu personības attīstības veicināšana, atbalstīšana un kopīgas sabiedrības vērtību sistēmas attīstīšana. 

Vietas, kur jaunieši var iesaistīties neformālās izglītības aktivitātēs, ir dažādas, un svarīgi atzīmēt to, ka tās ir pieejamas ikvienam, tajā skaitā arī sociālās atstumtības un riska grupas jauniešiem, piemēram, jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Tomēr pats pamats jaunatnes neformālajai izglītībai ir jaunatnes organizācijas un jaunatnes iniciatīvu centri, kur ikdienā notiek praktisks darbs ar jauniešiem.

Izplatītākās jaunatnes neformālās izglītības aktivitātes ir dažādas nometnes, semināri, konferences, kā arī citu pasākumu organizēšana, projektu rakstīšana un īstenošana, vietējas un starptautiskas pieredzes apmaiņas, brīvprātīgais darbs u.c. Visu minēto pasākumu būtība ir tāda, ka tos brīvprātīgi iniciē, plāno un īsteno paši jaunieši par tematiem, kas tiem pašiem ir aizraujoši un svarīgi.

Neformālā izglītība ir:

 • Organizēts un mērķtiecīgs process;
 • Brīvprātīga līdzdalība;
 • Mācīšanās no pieredzes un pieredzes apmaiņa;
 • Darbs grupā, iesaistot ikvienu dalībnieku;
 • Orientēta gan uz ikvienu individuāli, gan uz kolektīvu;
 • Spēja pielāgoties;
 • Pieejama ikvienam ...
Kas ir neformālā izglītība? | Skatījumu skaits: 549 | Datums: 2013-Septembris-06

Lieliska iespēja parādīt sevi, savas prasmes, paust savas domas un pārvērst idejas projektos. Jauniešu programma "Jaunatne darbībā" sniedz ļoti daudz iespēju Jūsu projektu realizācijai un biedrība BUMMS būs Jūsu atbalsts projektu rakstīšanas un arī realizācijas procesā.

Jauniešu programmas "Jaunatne darbībā" informatīvie materiāli

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra katru gadu izdod vairāku veidu informatīvos materiālus – publikācijas par Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu „Jaunatne darbībā” un tās projektu veidiem, kurus izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Lielākā daļa šo materiālu elektroniskā veidā ir publicētišeit. Daļu no tiem drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Teātra ielā 3, Rīgā.

Sīkāka informācija par materiāliem: 

Marita Kroiča
Komunikāciju daļas pārvaldes vecākā referente
Tālr.: 67221875
E-pasts: marita.kroica@jaunatne.gov.lv
Programma Jaunatne darbībā | Skatījumu skaits: 705 | Datums: 2013-Septembris-06

Vēl nezini, kāds ir TAVS mērķis un kam tāds vispār ir vajadzīgs? Varbūt jau zini, ko vēlies, bet nezini, kā to sasniegt? TEV ir sava ideja, bet trūkst atbalsta vai iedvesmas, lai to realizētu? Ja atbildēji ar "jā” uz kaut vienu šiem jautājumiem, piesakies neformālās izglītības apmācībām "Mērķē augstāk!" Rīgas reģiona jauniešiem (vecumā no 17 līdz 25 gadiem) un iesaki citiem – saviem draugiem un skolas biedriem!

1. daļa notiks 2013. gada 6. - 8. septembrī, viesu namā „Villa Dole”, Auči, Salaspils novads, Doles sala un 2. daļa notiks 2013. gada 11. - 13. oktobrī, viesu namā „Debesu bļoda”, Brahmaņi, Ogresgala pagasts, Ogres novads. Pieteikšanās: līdz 20. augustam!

Apmācību mērķis: apzināties savas iespējas, atrast savu mērķi, un arī sasniegt to - jeb kā sasniegt to, ko vēlies tieši TU! 

Piedaloties apmācībās, Tev būs iespēja mācīties citādi un:
•    labāk iepazīt sevi un citus jauniešus no Rīgas reģiona;
•    uzzināt, kā sasniegt to, ko TU vēlies;
•    gūt prieku no tā, ko TU dari un darīt to, kas TEV sagādā prieku;
•    gūt jaunu pieredzi, kontaktus un idejas;
•    interesanti un noderīgi pavadīt divas nedēļas nogales!

Dalībnieku profils: Rīgas reģiona (Rīgas, Jūrmalas, bijušo Rīgas, Tukuma, Ogres, Limbažu rajonu) jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Dalībnieku atlasē priekšroka tiks dota jauniešiem, kuri iepriekš nav piedalījušies neformālās izglītības projektos un apmācībās. Apmācību dalībnieku skaits ierobežots.

Apmācības vadīs: Aija Strazda un Linda Ūzuliņa

Apmācības notiks divās daļās, katru reizi pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Tu varētu piedalīties apmācību abās daļās un visas dienas! Piesakoties apmācībām, Tu apstiprini, ka varēsi piedalīties abās daļās. Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās, ēdināšanas un apmācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz apmācību norises vietu gan jāsedz Tev pašam/-ai.

Piesakies, aizpildot anketu elektroniski, anketu atradīsi -http://www.jaunatne.gov.lv/lv/raksti/rigas-regiona-jauniesu-apmacibas-2-dalas-merke-augstak tā ir jāaizpilda līdz 2013. gada 20. augustam! Rezultāti tiks paziņoti līdz 2013. gada 26. augustam. Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani – Ieva Ence, tālr.: 28806692 / ieva.ence@gmail.com

Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar nodibinājumu „Baltijas reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.

S.Andrejevs, Jaunatnes lietu speciālists

Apmācības | Skatījumu skaits: 634 | Datums: 2013-Augusts-12

Eiropas Brīvprātīgā darba gada (EBDG) ietvaros 2011.gada laikā visās 27 Eiropas Savienības valstīs viesojas Eiropas Komisijas organizētā EBDG ceļojošā tūre, kas ir nebijusi iespēja vienkopus uzzināt dažāda veida informāciju par brīvprātīgā darbu. No 2011.gada 28.septembra līdz 2.oktobrim ceļojošā tūre viesosies Latvijā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Uzvaras bulvārī 2/4, Rīgā.

28.septembris - „Pilsoniskās līdzdalības diena", kuras laikā ikviens varēs iepazīties ar informāciju par līdzdalības iespējām, ko nodrošinās biedrība „Eiropas Kustība Latvijā”. Šajā dienā notiks interaktīvā diskusija „Brīvprātīgā darbs un sabiedrības līdzdalība" un pasākums „Jauniešu kafija ar politiķiem II” - politiķu un jauniešu diskusija „Jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā skolā, pašvaldībā, valstī un Eiropas Savienības līmenī".

29.septembris - „Vides, veselības un sporta diena", kuras ietvaros biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” rīkos diskusiju „Kas ir brīvprātīgā darbs?" un pieredzes apmaiņas semināru „Kā organizēt brīvprātīgā darbu?". Apmeklētāji varēs iepazīties ar brīvprātīgo pieredzes stāstiem par atbalstu dažādām sabiedrības grupām un dalību vides sakopšanā un sporta organizēšanas pasākumos. Visas dienas laikā varēs vērot pirmās palīdzības demonstrējumus, konsultēties par savu veselību „Latvijas Sarkanā Krusta” veselības veicināšanas punktā un piedalīties citās aktivitātēs.

30.septembris - „Sociālo jautājumu diena", kurās laikā biedrība „Latvijas Samariešu apvienība” aicinās iesaistīties informatīvajā diskusijā „Valsts un pašvaldību atbalsts brīvprātīgā darbam” un uzzināt par aktualitātēm brīvprātīgā darba attīstības jomā Latvijā. Savukārt pieredzes apmaiņas seminārā „Kā dažādas paaudzes iesaistīt brīvprātīgā darbā?" tiks piedāvāta iespēja noskaidrot paaudžu saliedēšanas jautājumus un motivēšanu iesaistīties brīvprātīgā darbā. Apmeklētāji varēs  uzklausīt arī interesantākos pieredzes stāstus. Īpaša uzmanība tiks veltīta pedagoga lomai brīvprātīgā darba veicināšanā, kas noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju.

1.oktobris - „Kultūras un izglītības diena",  kurā biedrība „Latvijas Bērnu un jauniešu forums” rīkos semināru „Brīvprātīgā darbs kā līdzdalība sabiedrības dzīvē Latvijā un ārpus tās". Seminārā gan pieredzējuši eksperti, gan daudz sasnieguši jaunieši dalīsies zināšanās par etiķeti, komunikāciju un galda kultūru, lai veicinātu veiksmīgu katra dalībnieka izaugsmi un Latvijas tēla veidošanu, kad tiek veikti brīvprātīgā darba pienākumi. Notiks radošā darbnīca bērniem „Mana sapņu profesija”, visas dienas garumā būs bērnu un jauniešu priekšnesumi no Valmieras, Ventspils un Rīgas, darbosies mazuļu un bērnu stūrītis, varēs iesaistīties plakātu un video „Mana nākotnes pilsēta" veidošana kopā ar Rīgas Enerģētikas aģentūru.

2.oktobris - „Paaudžu diena", kurā bērnu un jaunatnes organizāciju apvienība „IMKA Latvija” aicinās uz diskusiju „Jauniešu un senioru sadarbība - paaudžu labā prakse” par paaudžu sadarbību saliedētas sabiedrības veidošanā. Noslēdzot EBDG 2011 ceļojošo tūri, notiks „Paaudžu sadziedāšanās”, ar kuru noslēgsies tūres laikā apkopotā „Eiropas Brīvprātīgā darba dziesmu krājuma" projekts un notiks kopīga dziesmu izdziedāšana.

Uz EBDG 2011 ceļojoši tūri īpaši aicinātas Latvijas skolas, biedrības un citas interešu grupas. Lai pieteiktu ekskursiju vai grupu apmeklējumu, lūgums sazināties, rakstot uz e-pastujaunatneslietas@izm.gov.lv līdz 2011.gada 19.septembrim.
Programma EBD | Skatījumu skaits: 616 | Datums: 2011-Septembris-18

Lai sekmētu jauniešu radošo darbību, aktivitāti un sniegtu iespēju jauniešiem mākslinieciski izpausties par tēmu „Jaunatne kustībā”, izsludināts foto konkurss 13-30 gadus veciem jauniešiem. Darbu iesniegšanas termiņš - 20.aprīlis.

Konkursā drīkst piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Savas fotogrāfijas kopā ar aizpildītu pieteikuma anketu interesenti drīkst iesniegt līdz 2011. gada 20. aprīlim.

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa.

Informāciju sagatavoja:

Marita Kroiča
V/a Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Komunikāciju daļas pārvaldes vecākā referente
E pasts: marita.kroica@jaunatne.gov.lv marita.kroica@jaunatne.gov.lv

Tālr. +37167356257

Konkursi | Skatījumu skaits: 582 | Datums: 2011-Marts-31

Meklēšana
Ieejas forma

Noderīgas vietnes
 • STOPIŅU NOVADS

 • Stopiņu-Salaspils Partnerība

 • Latvijas Lauku Forums

 • Valsts Lauku Tīkls

 • Lauku Atbalsta Dienests

 • European Network for Rural Development

 • Latvijas Pilsoniskā Alianse

 • biedrība SOCINTEGRA

 • VOLVO Truck Latvia
 • LabieDarbi.lv


 • biedrība TREPES


 • Jaunatne darbībā

 • biedrība ESI LABS


 • ESfinanses.LV

 • Rīgas Plānošanas reģions

 • Sabiedrības Integrācijas Fonds

 • Copyright by BUMMS © 2021