kur notiks infromatīvais pasākums par jauniešu apmaiņām.
"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."
Aicinām pieteikties stipendiju programmai dejotājus un horeogrāfus (ar profesionāliem mērķiem) no Eiropas, Austrumeiropas un ārpus Eiropas esošajām valstīm.
Dalībnieku vēlamais vecums: 22- 30 gadi un labas angļu valodas zināšanas. Dalībai stipendiju programmā galvenais kritērijs ir dejošanas prasme. Stipendiju programma ietver 5 nedēļu ilgu uzturēšanos ImPulsTanz festivālā, kas notiek katru gadu jūlijā un augustā Vīnē, Austrijā.
Programma piedāvā iespēju 65 jaunajiem dejotājiem un horeogrāfiem (galvenokārt no Eiropas valstīm) piedalīties multinacionālā tālākas apmācības programmā.
Tieši Tu esi aicināts piedalīties fotokonkursā ar savām fotogrāfijām,
atbildot uz iknedēļas jautājumu -
"kāds ir Tavs redzējums un pieredze par brīvprātīgā darba nozīmi
Tavā dzīvesvidē un valstī".
Darbi, kas tiks iesniegti saskaņā ar konkursa noteikumiem, tiks ievietoti mājas lapā http://volunteeringmatters.unv.org/. Līdz 6. decembra plkst. 10.00 (GMT) ANO brīvprātīgo kampaņas komanda atlasīs trīs vislabākās fotogrāfijas, kas iesūtītas, atbildot uz katru iknedēļas jautājumu. 18 finālā iekļuvušās fotogrāfijas tiks ievietotas UNV Facebook lapā, un sekotājiem būs iespēja nobalsot par tīkamāko fotogrāfiju.
Visatzītākā fotogrāfija līdz 7. decembra plkst. 10.00 (GMT) iegūs titulu "Most Compelling Volunteering Matters Photo 2011" (Visapburošākā fotogrāfija konkursā "Volunteering Matters 2011") un kļūs par UNV Facebook profila fotogrāfiju 2012. gadā.
"VOLUNTEERING MATTERS" ir tiešsaistes iniciatīva, ko izveidoja UNV, lai atzīmētu Starptautisko Brīvprātīgo dienu (2011), kas notiks 5. decembrī.
Kampaņas prioritātes: • palīdzēt gados jauniem bezdarbniekiem atrast darbu MVU un strauji gūt pieredzi un prasmes; • vērst mazo uzņēmumu vadītāju uzmanību uz iespējamām priekšrocībām, ko dod izdomas bagātu, dinamisku, jaunu cilvēku pieņemšana darbā; • informēt jauniešus par pašreizējiem instrumentiem, kas viņiem var palīdzēt kļūt par pašnodarbinātajiem vai nodibināt savu uzņēmumu.
Metodes Kampaņa vērsīsies pie mērķauditorijas (jauniešiem un MVU) ar informatīvu semināru palīdzību.
Īsumā par semināriem: • tie būs, piemēram, par kontaktu veidošanu, darbaudzināšanu un pieņemšanu darbā; • tos rīkos izstādēs darba devējiem un meklētājiem un tamlīdzīgos pasākumos līdz 2012. gada maijam; • tos atbalstīs nodarbinātības konsultantu tīkls EURES un attiecīgās valsts nodarbinātības dienesti.
Ikvienam jaunietim arī Tev ir iespēja piedalīties programmas „Jaunatne darbībā” apmaiņas projektos! Iesaistīties var jebkurš neatkarīgi no angļu valodas zināšanās, finansiālajiem apstākļiem un citiem kritērijiem.
Projektā tev tiks segtas gandrīz visas izmaksas - uzturēšanās, aktivitāšu, apdrošināšanas izmaksas, kā arī 70% no ceļa izdevumiem. (Iespējams, tev pašam būs jāmaksā tikai 30% no ceļa izdevumiem.)
Jauniešu apmaiņas projekti
Jauniešu apmaiņas ietvaros jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm vai pašiem doties uz kādu citu valsti, lai kopā ar citu/-ām jauniešu grupu/-ām piedalītos kopīgi veidotā projektā. Īstenojot šo projektu veidu, dalībniekiem ir iespēja saņemt YOUTHPASS un projektu īstenotājiem ir pienākums par to informēt dalībniekus.
Ko var darīt?
Apmaiņas projektam pamatā ir tematiska ideja, kuru grupas vēlas kopīgi realizēt un kas var būt tieši saistīta ar jauniešu ikdienas pieredzi, piemēram, jauniešu līdzdalība, rasisms, ksenofobija, kultūras mantojums, vide, cīņa pret narkotikām u.c. Izvēlētais temats ir jāizvērš konkrētos pasākumos apmaiņas projekta laikā. Jauniešu apmaiņas projektu pasākumos jābūt izteiktai Eiropas dimensijai, projektam jābūt balstītam uz neformālās izglītības principiem un īstenotam ar neformālās izglītības metodēm.
Kas noteikti jāzina?
Apmaiņas projektu būtisks nosacījums ir jauniešu iesaistīšana visos projekta realizācijas posmos - sagatavošanā, realizēšanā un novērtēšanā, kas praktiski nozīmē: „Nekas par jauniešiem bez jauniešiem!”.
Katram apmaiņas projektam ir uzņēmējgrupa un viena vai vairākas nosūtītājgrupas. Apmaiņas projektu realizē vismaz divas programmas dalībvalstis, no kurām vismaz viena ir ES dalībvalsts.
Projekta partnerus var atrast arī "Jaunatne darbībā" mājas lapā sadaļā Atrodi partnerus.
Apmaiņas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Tajos jāiesaista ne mazāk kā 16 un ne vairāk kā 60 dalībniekus, neskaitot nacionālo grupu līderus, turklāt pašām grupām jābūt sabalansētām dalībnieku skaita ziņā. Apmaiņas pasākumu norises ilgums ir 6 līdz 21 diena (neskaitot ceļā pavadīto laiku).
Projektu izvērtēšanā, ja projekti ir līdzīgi pēc kvalitātes, priekšroka tiks dota tiem, kuros veiksmīgāk iekļautas programmas vispārējās prioritātes un apmaiņas projektu specifiskās prioritātes.
Atcerieties, šie ir tikai daži formālie kritēriji, taču jums jāņem vērā pilnīgi visi jauniešu apmaiņas projektu formālie kritēriji (skat. Iesnieguma anketas kontroles lapu), pretējā gadījumā jūsu projekts var tikt noraidīts. Kvalitatīvu projektu var uzrakstīt tikai tad, ja tas rakstīts sekojot Programmas vadlīnijām.
Projektu iesniegšana
Projektu iesniegumu formas jāaizpilda latviešu valodā. Jāiesniedz viens oriģināls, kā arī anketas elektroniskā versija. Pirmo reizi iesniedzot projektus programmā "Jaunatne darbībā", projektu īstenotājiem (izņemot valsts un pašvaldības institūcijas) ir jāiesniedz statūtu un reģistrācijas apliecību kopijas. Projektus katru gadu var iesniegt zemāk norādītajos termiņos. Iesniegšanas termiņu izvēlieties paši, vienojoties ar projekta partneriem:
1.februāris (pirmais maksājums laikā no 1.maija līdz 30.septembrim);
1.aprīlis (pirmais maksājums laikā no 1.jūlija līdz 30.novembrim);
1.jūnijs (pirmais maksājums laikā no 1.septembra līdz 31.janvārim);
1.septembris (pirmais maksājums laikā no 1.decembra līdz 30.aprīlim);
1.novembris (pirmais maksājums laikā no 1.februāra līdz 31.jūlijam).
Ja tev rodas jautājumi saistībā ar projekta izstrādi, izvēlēto tematu, plānotajiem pasākumiem, vai ko citu saistībā ar projektu iesniegšanu,
droši nāc uz biedrību BUMMS, zvani - 29515568 Anitai vai raksti - anita.bumms@inbox.lv
Visa informācija par "Jaunatne darbībā" programmu ir atrodama ŠEIT.
04.11.2011. plkst. 18.00aicinām visus UMMS audzēkņus un absolventus, īpaši jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, uz pirmo tikšanos 2011.gadā Ulbrokas Kultūras namā.
Foruma tēma - Iniciatīva. Līdzdalība. Sadarbība.
Pārrunāsim finansējuma saņemšanas iespējas dažādām jauniešu idejām, aktivitātēm un projektiem.Forumā izvirzīto ideju, aktivitāšu un pasākumu sagatavošana īstenošanai.Pienākumu sadale. Pasākumu organizācija.
Nāc un Piedalies!
Jauniešu forums | Skatījumu skaits:745 | Datums:2013-Septembris-06
12.augustā 18:00 Ulbrokas dienas centrā atzīmēsim Starptautisko jaunatnes dienu.
Pasākuma ietvaros, interesentiem būs iespēja iepazīties ar programmas „Jaunatne darbībā” projektiem, kas 2013.gadā ir realizēti Stopiņu novadā - jauniešu iniciatīvas projekti „Pieskāriens ārpasaulei” un „Stopiņu novada tūrisma ceļvedis”, jauniešu apmaiņas projekti „Animate my life” un „Youth in game”, kā arī jauniešu apmaiņas projekts, kura ietvaros jaunieši devās uz Spānijas pilsētu Tortosu. Tāpat būs iespēja satikties ar brīvprātīgo no Spānijas - Ale, kas jau no 1.februāra veic brīvprātīgo darbu dienas centrā „Saurieši”. Uz tikšanos!
S.Andrejevs, Stopiņu novada Jaunatnes lietu speciālists
"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."
Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus iepazīt profesiju dažādību, dodoties pastaigā pa virtuālo Profesiju Pasauli. Interneta vietne www.profesijupasaule.lv šobrīd atklāj gandrīz 50 dažādu nozaru speciālistu darba ikdienu un izaicinājumus.
Profesiju Pasaulē šobrīd var viesoties ēdināšanas, elektronikas, informācijas tehnoloģiju un kokapstrādes uzņēmumos, vadības un administrācijas, „Kļūsti uzņēmējs” mājās-uzņēmumos, skaistumkopšanas un fitnesa centrā, tūrisma birojā un viesnīcā. Ieskatu darba ikdienā sniedz intervijas ar profesiju pārstāvjiem un fotoreportāžas par speciālistu darba gaitām. Ja kāda profesija ir ieinteresējusi, īpašā sadaļā, kas aizved uz Izglītības ceļvedi NIID.LV, var izpētīt amatu aprakstus un izglītības iestāžu sarakstu, kur konkrēto profesiju iespējams apgūt.
Profesiju Pasauli savā darbā var izmantot arī karjeras konsultanti un klašu audzinātāji, lai paplašinātu skolēnu priekšstatus par profesiju daudzveidību un radītu skolēnos interesi un vēlmi padziļināti pētīt darba pasauli un savas personīgās karjeras iespējas. Vietnē ietverti materiāli, kas mudina jauniešus domāt par sevi ne tikai kā par topošo darba ņēmēju, bet arī darba devēju.
„Drīzumā vietnē parādīsies sadaļa, kurā būs vadlīnijas patstāvīgai profesiju izpētei. Īpaši noderīgas tās būs jauniešiem, tiekoties ar potenciālajiem darba devējiem vai dodoties ekskursijās uz uzņēmumiem,” atklāj Didzis Poreiters, VIAA NIID.LV datu bāzes vadītājs.
Veidojot profesiju aprakstus, izmantots LR Profesiju klasifikators, Eiropas Sociālā fonda projektā „Nozaru kvalifikācijas sistēmas izveide un profesionālās izglītības efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana” izstrādātie nozaru apraksti un nozaru kvalifikāciju struktūras, kā arī konsultācijas ar nozaru asociācijām un nozarē strādājošiem uzņēmumiem.
VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departaments projektā „Profesiju Pasaule” 2013. gadā plāno atvērt vēl 9 mājas-uzņēmumus, tādējādi interaktīvā veidā jauniešiem pastāstot vēl par 50 profesijām. Drīzumā taps ķīmija nozares, telekomunikāciju, transporta un loģistikas, metālapstrādes, pārtikas pārstrādes un mežu izstrādes uzņēmumi, banka, kultūras objekts, kā arī īpašā māja-uzņēmums „Izpēti profesiju pats”.